Ciąża Medycyna

Pamiętaj o kobiecych badaniach

Bardzo często zapominamy o najważniejszej wartości, jaką dla wszystkich powinno być zdrowie. Ciągle się spieszymy, coś załatwiamy i w tym pędzie pewne rzeczy nam umykają. Niestety czasami ma to naprawdę fatalne konsekwencje. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć i znajdźmy czas na podstawowe badania. Kobietom szczególnie warto zwrócić uwagę na systematyczne wizyty u ginekologa. Mimo że nie należą one do przyjemności, nie można ich zaniedbywać. Regularne badania pozwalają wykryć chorobę i mogą uratować nam życie.

Znajdź swojego ginekologa

Łatwiej będzie nam chodzić do lekarza, do którego mamy zaufanie, którego znamy i który zna nas. To da nam pewną swobodę i pewność, że jesteśmy w dobrych rękach. Także wyjeżdżając za granicę musimy znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli regularnie się badać. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład ginekolog Londyn i zobaczyć, jakie opinie ma konkretny lekarz. Pamiętajmy, że choroby mogą dotknąć każdą kobietę, a wiele kobiecych przypadłości rozwija się niezauważalnie. Nie zapominajmy o bardzo ważnym badaniu, jakim jest cytologia. Na raka szyjki macicy umiera prawie dwa tysiące Polek rocznie.

Zwyciężyć chorobę

Podczas badania ginekologicznego lekarz jest w stanie wykryć wiele chorób. Część z nich ma konkretne objawy i nie sposób ich nie zauważyć. Musimy otwarcie rozmawiać ze swoim lekarzem. Dzięki temu badanie może w porę wykryć konkretną chorobę. Poza wspomnianą już cytologią koniecznie należy pamiętać o badaniu piersi. Co jakiś czas trzeba badanie zlecić lekarzowi, ale również warto badać je samemu. Także wszelkie problemy z menstruacją należy zgłaszać ginekologowi, który może zbadać przyczynę takiego stanu i pomóc w wyleczeniu różnych przypadłości.

Ciąża

Najważniejszym momentem dla kobiety, w którym będzie chciała wybrać swojego ginekologa, jest oczywiście ciąża. Od dobrego lekarza zależy, jakie rady kobieta dostanie w czasie ciąży, szczególnie jeśli spodziewa się pierwszego dziecka, a także pomoc przy samym porodzie. Wiele młodych matek wyjeżdża za granicę i tam oczekuje przyjścia na świat swojego potomka. Dobrze w takich sytuacjach popytać znajomych, którzy mieszkają dłużej w danym miejscu, właśnie o dobrego specjalistę na przykład ginekologia w Londynie.
linkiem.

Agnieszka Sobkiewicz
Redaktor naczelny portalu Promedycyna.pl - z branżą związana od ponad 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.