Zdrowie

Choroby reumatyczne w życiu codziennym

Choroby reumatyczne są częstą dolegliwością, która wpływa na samodzielność oraz możliwości ruchowe chorego. Jedną z tych najbardziej uciążliwych jest reumatoidalne zapalenie stawów, z którym boryka się około 400 tysięcy Polaków. Ich życie nie jest usłane różami. Ból i obrzęki utrudniają sprawne poruszanie się i wykonywanie prostych czynności. Z jakich porad mogą skorzystać w codziennej egzystencji […]

Grypa

Grypa – historia choroby

Według Hipokratesa, wielkiego lekarza starożytności, pierwsza epidemia grypy nastąpiła w roku 412 przed naszą erą. Począwszy od tej daty trujący powiew grypy omiata całą kulę ziemską w regularnych odstępach. Bardzo długo wierzono, że na grypę mają wpływ gwiazdy, a zwłaszcza ich ruchy, dlatego też aż do XVIII wieku nazywano ją influencą.

Choroby skóry

Udar słoneczny i udar cieplny

Udar słoneczny powstaje na skutek działania promieni słonecznych na głowę. Objawami udaru słonecznego jest silny ból głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty, osłabienie, a nawet w skrajnych przypadkach utrata przytomności. Sprawdź jakie są objawy udaru słonecznego u dziecka, jak wygląda pierwsza pomoc i jak się zachowywać aby nie doszło do udaru słonecznego u dziecka.