Choroby serca Dieta

Dieta dla serca

Krew – bez niej nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować. Wraz z sercem codziennie pracuje nad czynnościami wykonywanymi przez ciało. Pobudzana do działania, przyspiesza, spala, pragnie więcej. Lubi aktywny tryb życia, bo dzięki temu wie, że jest potrzebna. Nie lubi poczucia znużenia, nudzi się, pragnie być nadzwyczajna.

Dieta

Dieta w chorobie Hashimoto – o czym należy pamiętać?

Choroba Hashimoto dotyka coraz większej liczby Polaków. Zdaniem specjalistów prowadzących badania nad jej pochodzeniem, ogromne znaczenie w leczeniu, ale także w rozwoju tej przypadłości, mają czynniki żywieniowe. Nic więc dziwnego, że w przypadku schorzeń tarczycowych, oprócz odpowiedniego leczenia farmakologicznego, kluczowe znaczenie ma przede wszystkim to, co jemy. Jakie produkty powinny pojawiać się na talerzach osób […]

Dieta

Jak wytrwać w diecie?

Początek Nowego Roku to dla wielu z nas również próba sprostania noworocznym postanowieniom, praca nad własnym charakterem, ale też i ciałem. Jeśli jednym z Waszych postanowień jest zrzucenie do wiosny paru zbędnych kilogramów, koniecznie przeczytajcie nasze porady, które pomogą Wam wytrwać w regularnych ćwiczeniach i diecie.

Dieta

Dieta na dobry nastrój

Wiosna w tym roku wyjątkowo niechętnie pokazuje swoje ciepłe, słoneczne oblicze. Niskie temperatury i zachmurzone niebo zdecydowanie nie wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Ale możemy sobie pomóc dbając o to, żeby w naszej diecie pojawiło się kilka ważnych, poprawiających humor witamin. Zapamiętajcie je, bo jesienią znów się przydadzą!