Choroby skóry

Udar słoneczny i udar cieplny

Udar słoneczny powstaje na skutek działania promieni słonecznych na głowę. Objawami udaru słonecznego jest silny ból głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty, osłabienie, a nawet w skrajnych przypadkach utrata przytomności. Sprawdź jakie są objawy udaru słonecznego u dziecka, jak wygląda pierwsza pomoc i jak się zachowywać aby nie doszło do udaru słonecznego u dziecka.

Choroby skóry Porady

Co stosować na trądzik?

Trądzik jest jedną z bardziej nieprzyjemnych dolegliwości pojawiających się w różnych sytuacjach. Najczęściej łączy się go z wiekiem dojrzewania. Wtedy to burza hormonów doprowadza do pojawiania się łojotoku, który sprzyja występowaniu pryszczy. Jednak istnieją również inne powody rozwoju tego schorzenia. Bardzo często okazuje się, że na trądzik wpływ mają różne substancje wykorzystywane w codziennym życiu.

Choroby skóry

Leczenie bielactwa

Albinizm jest chorobą bardzo uciążliwą. Chociaż nie wiąże się z objawami bólowymi, to jednak ogromnie utrudnia życie. Pomijając fakt, że osoby cierpiące na to schorzenie muszą unikać światła, więc utrudnieniem jest dla nich wychodzenie z domu, to dodatkowo muszą stawić czoła problemom natury psychologicznej. <!–more–> Chodzi tu głównie o wykluczenie albinosów ze społeczeństwa, ale także […]

Choroby skóry

Łuszczyca u dzieci

Łuszczyca jest chorobą nie tyle bolesną, co z pewnością bardzo nieprzyjemną ze względu na świąd oraz widoczne zmiany skórne. Pomimo tego, że osoby dorosłe są w stanie sobie z nią radzić, stosując odpowiednie leki zalecane przez specjalistę dermatologa, to jednak znacznie trudniejsze jest leczenie w przypadku dzieci. Niestety, łuszczyca u dzieci jest dość powszechna.

Choroby skóry

Atopowe zapalenie skóry – co to jest, objawy, leczenie

Jest to jedna z najczęściej występujących chorób, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Atopowe zapalenie skóry to bardzo często występująca choroba skóry. Po latach badań wiadomo, że ta choroba wywoływana jest poprzez nieprawidłowe reakcje immunologiczne organizmu. Są one uwarunkowane genetycznie u osób, które cierpią na to schorzenie. Są zatem osoby, które mają już w […]

Choroby skóry

Atopowe zapalenie skóry u dzieci

Alergie są schorzeniami niezwykle popularnymi w dzisiejszym świecie. Mogą one mieć źródło w różnorodnych substancjach i wykazywać odmienne objawy. Jednym z częściej występujących skutków uczuleń jest atopowe zapalenie skóry nazywane również egzemą. Zazwyczaj pierwsze zapalenie skóry u dzieci jest już niepokojącym sygnałem, który może oznaczać występowanie egzemy.