Medycyna

Gładkie nogi na lato. Wybierz depilację laserową!

Depilacja laserowa to najnowocześniejsza metoda trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Jeśli chcesz cieszyć się gładkimi nogami przez całe lato, pomyśl o niej już teraz!

Dzięki technologii depilacji laserowej można trwale usunąć włoski z całego ciała. Światło lasera wnika wtedy głęboko w skórę, powodując uszkodzenie cebulki włosowej z jej korzeniami. Dzisiaj to popularna metoda, z której można skorzystać w wielu miastach w Polsce np. depilacja laserowa w Lublinie w gabinecie – http://tarkiewicz.pl/uslugi/depilacja-laserowa-lublin/. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Ile zabiegów wykonać, by usunąć włoski na zawsze? Czy depilację laserem można wykonać u każdego?

Depilacja laserowa – jak to działa?

Podczas depilacji laserowej energia wytwarzana przez laser jest wchłaniana przez melaninę – barwnik włosa. Następnie jest przekształcana w energię termiczną, która niszczy cebulkę włosową. Proces ten nazywa się fototermolizą selektywną. Już po pierwszym zabiegu można trwale usunąć wiele włosków, ale dla najlepszych rezultatów zaleca się powtórzenie zabiegu w okresie 4-6 tygodni. Najczęściej rekomenduje się 3-5 zabiegów. Konieczność wielokrotnego wykonania zabiegu depilacji laserowej wynika z faktu, że włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu. Laser działa tylko na włoski w aktywnej fazie wzrostu (anagen). W fazie zanikania (katagen) oraz w fazie wypadania (telogen) laser nie potrafi usuwać włosków.

Depilacja laserowa nie zadziała u każdego

U wielu osób prawidłowo wykonana depilacja laserowa jest w stanie dać bardzo dobre rezultaty. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań do tego zabiegu. Wśród nich znajdują się głównie:

  • jasne włoski – blond, rude i siwe, ponieważ laser na nie nie działa
  • świeża opalenizna – także po solarium
  • stosowanie retinoidów lub innych preparatów światłouczulających
  • duża skłonność do przebarwień
  • niedawna depilacja woskiem, depilatorem albo pęsetą – należy odczekać wskazany czas
  • choroby skóry – fotodermatozy, bielactwo, łuszczyca, choroby pęcherzowe skóry, aktywne infekcje skórne i inne
Agnieszka Sobkiewicz
Redaktor naczelny portalu Promedycyna.pl - z branżą związana od ponad 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.