Medycyna

Jak podnieść libido?

Chwilowy spadek libido jest zupełnie naturalny, kłopot pojawia się jednak w sytuacji, gdy odczuwalna jest przewlekła utrata popędu seksualnego. Jak jednak rozwiązać ten problem? Poza konsultacją lekarską poleca się przede wszystkim gruntowne zmiany w stylu życia, a sporadycznie również leki na libido oraz suplementy na libido.

Co wpływa na spadek libido?

Zanim przejdziemy do praktycznych sposobów radzenia sobie ze spadkiem libido, warto dowiedzieć się, co może przyczynić się do tego problemu. Część z powodów występuje niezależnie od płci i zazwyczaj jest to stres, przemęczenie, zaburzenia hormonalne, a nawet przewlekłe stosowanie różnego rodzaju leków. Pomocna w rozpoznaniu będzie też konsultacja lekarska, również u seksuologa, który może zalecić także leki na libido lub suplementy na erekcję.

Co zawierają suplementy na libido oraz erekcję?

Suplementy na libido to preparaty zawierające w swoich składach przede wszystkim różnego rodzaju wyciągi roślinne. Jednym z częściej wykorzystywanych w przypadku tego typu produktów jest żeń-szeń zawierający ginsenozydy, które mają działanie wspierające przy problemie z niskim popędem seksualnym. Jedno z kilku badań potwierdzających takie wnioski zostało opublikowane w roku 2002 w “The Journal of Urology”, czyli recenzowanym czasopiśmie naukowym. 

Suplementy na erekcję często zawierają natomiast m.in. korzeń maca, który ma pozytywny wpływ na naczynia krwionośne, a także ogólne zdrowie reprodukcyjne. Produkty zawierające ten ekstrakt są także uznawane za bezpieczne, przy czym w przypadku tabletek, dawkowanie to zazwyczaj do 3000 mg dziennie.

Co zawierają leki na erekcję?

Poza suplementami pomocne może być także stosowanie leków na erekcję. Najczęściej mają one w swoich składach jedną substancję aktywną o silniejszym działaniu, której celem jest poprawa krążenia krwi w miednicy. Takie preparaty można kupić bez recepty, trzeba jednak pamiętać, że powinny mieć one jedynie działanie wspierające, obok innych zmian w życiu codziennym, takich jak porzucenie nałogów, zmiana diety oraz efektywniejsze radzenie sobie ze stresem.

Gdzie kupić suplementy na libido?

Suplementy na libido, a także leki bez recepty pomagające w walce z tym problemem, można zakupić stacjonarnie, jednak nie tylko. Oferuje je bowiem każda, typowa apteka internetowa, w tym również Apteka Moderna, choć warto mieć na uwadze, że w naszym kraju działa około 140 tego typu podmiotów.

Jak widać sposobów na podniesienie libido jest wiele i mają one różną skuteczność. Nie powinno się jednak rezygnować z konsultacji lekarskiej, zwłaszcza jeśli problem ten jest przewlekły i w negatywny sposób wpływa na relacje z partnerem lub partnerką.

 

Agnieszka Sobkiewicz
Redaktor naczelny portalu Promedycyna.pl - z branżą związana od ponad 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.