Medycyna

Na czym polegają zabiegi medycyny estetycznej z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organizmie człowieka substancja przez wielu nazywana także eliksirem młodości. Niestety, wraz z upływem czasu stężenie kwasu hialuronowego w naszej skórze maleje…

Jego ubytek powoduje z kolei pojawienie się pierwszych zmarszczek, utratę jędrności skóry oraz pogorszenie jej jakości i wyglądu. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest podanie kwasu hialuronowego w firmie zastrzyków.

Kwas hialuronowy na twarz i usta

Zabiegi z kwasem hialuronowym cieszą się ogromną popularnością w Gdańsku i w całej Polsce. Kwas hialuronowy podany do tkanki skórnej pozwala na jej niemal natychmiastowe wygładzenie, zmniejszenie widocznych zmarszczek oraz uzyskanie efektu młodej, promiennej i dobrze nawilżonej cery. Jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należy wykonywać wyłącznie w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Przed poddaniem się zabiegowi konieczne jest bowiem przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, podczas którego lekarz ocenia, czy w naszym konkretnym przypadku nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Wywiad przed zabiegiem ma także na celu zaplanowanie jego zakresu oraz dokładne wyjaśnienie pacjentowi, jakich efektów może się po nim spodziewać.

Zabiegi z kwasem hialuronowym najczęściej przeprowadza się na twarz oraz jej okolice. Naturalny kwas hialuronowy jest także bardzo często stosowanym wypełniaczem do ust, z którego korzysta się przy zabiegach ich powiększania.

Jak przebiega profesjonalny zabieg z kwasem hialuronowym?

Zabieg z kwasem hialuronowym przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Na ok. 20 min. przed przystąpieniem do iniekcji lekarz smaruje określone rejony twarzy specjalną maścią znieczulającą. W przypadku powiększania ust możliwe jest także zastosowanie silniejszego znieczulenia miejscowego. Dzięki temu pacjentowi podczas zabiegu nie towarzyszy ani ból, ani dyskomfort. Kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę przy użyciu specjalnej długiej igły, która omija naczynia krwionośne i nerwy oraz nie powoduje powstawania siniaków i uszkodzeń tkanki.

Kwas hialuronowy jako naturalnie występująca w naszym organizmie substancja charakteryzuje się dużą higroskopijnością, czyli zdolnością do wiązania wody. Dzięki takim właściwościom jego podanie pod skórę pozwala lepiej ją napiąć, skutecznie wygładzić zmarszczki oraz poprawić jej nawilżenie. Aby lepiej wymodelować twarz po podaniu preparatu lekarz wykonuje delikatny masaż twarzy, aby równomiernie rozprowadzić kwas w tkankach i uzyskać pożądane efekty.

Nici PDO i kwas hialuronowy

Bardzo praktycznym i efektywnym dodatkiem, który coraz częściej jest stosowany wspólnie z kwasem hialuronowym, są nowoczesne nici modelujące PDO. Są to specjalne preparaty wykonane z polidioksanonu, substancji synestetycznej posiadającej zdolność do samodzielnego rozpuszczania się w tkance.

Nici PDO tworzą swoisty stelaż i oparcie dla skóry sprawiając, że zyskuje ona jeszcze lepsze napięcie. Co jednak najważniejsze, nici PDO i kwas hialuronowy sprawiają, że skóra zostaje dodatkowo pobudzona do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz wytwarzania własnego kwasu hialuronowego. Dzięki temu efekty zabiegu z kwasem hialuronowym są jeszcze lepsze i trwalsze.

Więcej informacji o kwasie hialuronowym znajdą Państwo u Partnera materiału:  http://www.medestetycznabutowska.pl/zabiegi-na-cale-cialo/wypelnianie-kwasem-hialuronowym/ – Gabinet Medycyna Estetyczna Anna Butowska w Gdańsku.

Agnieszka Sobkiewicz
Redaktor naczelny portalu Promedycyna.pl - z branżą związana od ponad 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.