Porady

Jak usunąć przebarwienia na skórze?

Twoja skóra nie zawsze musi mieć dokładnie tyle lat ile masz wpisane w metryczce. Wraz z upływem lat zaczynasz dostrzegać pierwsze zmarszczki i niedoskonałości. Czy wiesz, że to nie jedyne objawy starzenia się? Ważnym elementem wpływającym na postrzeganie wieku skóry jest również jej kolor.

Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Wiedeńskiego wskazują, że na postrzeganie wieku danej osoby, bardzo duży wpływ ma wygląd, a dokładniej rzecz ujmując kolor skóry. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że w ocenie wieku kluczową rolę odgrywają komórki barwnikowe chromofony i ich odpowiednie rozmieszczenie.
Efekt starzenia się skóry spowodowany jest w dużym stopniu poprzez przebarwienia, które mogą być spowodowane poprzez różne czynniki. Bardzo dużo z nich jest wynikiem szkodliwego odziaływania promieni UV – powinnyśmy o tym pamiętać nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok, kiedy to jesteśmy narażone na działanie promieni słonecznych. Ochronę w tym przypadku zapewnimy sobie stosując kremy z odpowiednimi filtrami.
Inne czynniki powodujące przebarwienia skóry to przede wszystkim procesy starzenia się skóry. Ich objawy obserwujemy najczęściej pod postacią żółknienia i szarzenia skóry.

Dieta dla skóry

Chcąc zapobiec zmianom w wyglądzie naszej skóry, należy pamiętać, że potrzebuje ona odpowiedniej diety w myśli zasady – jesteś tym, co jesz. Nasza dieta powinna dostarczać organizmowi przede wszystkim odpowiednich substancji odżywczych i witamin. Te najważniejsze dla naszej skóry to witaminy A, C oraz E. Witamina A chroni przed wolnymi rodnikami i regeneruje włókna kolagenowe, poprawia ona także jędrność i koloryt skóry. Witamina C posiada m.in. właściwości wybielające, a witamina E neutralizuje wolne rodniki, poprawia ukrwienie, elastyczność i miękkość oraz zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie UV.

Usuwanie przebarwień na skórze

W przypadku trudnych przebarwień, możesz skorzystać z pomocy gabinetów kosmetycznych oferujących różnego rodzaju zabiegi przywracające młody i zdrowy wygląd naszej skórze. Aby jednak uchronić się przed koniecznością podjęcia specjalistycznego leczenia, możesz zadbać o właściwą pielęgnację za pomocą kremów o właściwościach wybielających.

W tym celu możesz zastosować Intraceuticals Opulence – skoncentrowny preparat, którego aplikator wyglądem przypomina zwykły długopis. Kształt ten pozwala na bardzo precyzyjne aplikowanie kremu na zmienione kolorystycznie miejsce, a dodatkowo umożliwia wygodne noszenie go przy sobie.

Preparat zawiera skoncentrowany kompleks rozjaśniający zawierający m.in. alfa-arbutynę, skwalen, kwas hialuronowy, witaminy A, C i E oraz wyciąg z japońskiej zielonej herbaty, szczawiu kędzierzawego i mącznicy lekarskiej. Zastosowana w serum alfa-arbutyna blokuje biosyntezę melaniny w naskórku, rozświetla i nadaje skórze jędrność.

Agnieszka Sobkiewicz
Redaktor naczelny portalu Promedycyna.pl - z branżą związana od ponad 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.